مولاژ

مولاژ

مولاژ

مولاژ این واژه به معنای قالب حجم سازی و ساختار می باشد  این واژه  دارای ریشه فرانسوی است . برای آموزش طراحی و الگوسازی در واقع از مولاژ استفاده می کنند . همچنین طراحان لباس برای اینکه بخواهند نمونه کار خود را ارایه دهند از تکنیک مولاژ استفاده می کنند . طراحان مستقیما لباس ها را توسط کاغذ یا پارچه بر روی مانکن ها طراحی می کنند در واقع این طراحان لباس هایی را که در ذهن خود دارند بر روی مانکن ها در ابتدا اجرا می کنند . در کل به فرآیندی که در آن پارچه را روی مانکن ها دستکاری می کننده و به عنوان روشی برای اجرای الگو های خود و طرح لباس انجام می دهند مولاژ خیاطی می گویند .

ابزارهای مورد نیاز در مولاژ لباس عبارت اند از :

کاغذ الگو

خط کش

قیچی

مداد

زنجیر گردنبند

کش

چسب نواری

پیستوله

زیپ

رولت خیاطی

کاغذ شفاف

پارچه متقال

مانکن

مانکنی که برای این کار از آن استفاده می کنند با مانکن هایی که در ویترین مغازه ها و فروشگاه ها وجود دارد متفاوت است

dress form نام فرانسوی این مانکن ها می باشد که در خیاطی ها از آن ها استفاده می کنند  و به اصطلاح این مانکن ها سوزن خور نیز گفته می شود که بخاطر قابلیت مهم سوزن خور بودن مانکن ها می باشد جنس این محصولات از فوم سرد می باشد و دارای دوام و ماندگاری بالایی هستند در رنگهای مختلف تهیه و تولید می گردند و دارای پایه ای از جنس چوب روسی بوده که جهت ایستاده ماندن محصول در زیر کار قرار داده اند .

نحوه خرید و مشاوره

جهت خرید و مشاوره مانکن های سوزن خور با شماره هایی که در سایت قرار داده شده است تماس بگیرید تا مشاوران ما بهترین راهنمایی ها را در جهت خرید مانکن به شما ارایه دهند .

09125210272

02136134202

پرشین مانکن تولید کننده مانکن های سوزن خور خیاطی

درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.